Tinik Bőrápolása
Tinikezelés
A tizenévesek körében gyakran alakul ki hormonális zavar, ami a bőr átmeneti zsírosságához vezethet. Ilyenkor érdemes rendszeresen kitisztítatni az arcbőrt, hiszen akkor megakadályozzuk az újabb, illetve súlyosabb aknék, bakteriális fertőzések kialakulását. A tinédzsereket – akár kezelésről, akárcsak tanácsadásról legyen szó – ugyanolyan komolyan vesszük, mint felnőtt vendégeinket. A fiatalok bőrének eredményes kezeléséhez a bőr diagnosztizálása és a konzultáció elengedhetetlen.
A tinik kozmetikai kezelésének során figyelmet fordítunk érzékeny lelkivilágukra, az antiallergén és antibakteriális anyagok fokozott felhasználására. Továbbá tanácsot adunk az életmódjukra, táplálkozásukra, hygiéniára vonatkozóan.
A kezelés menete
Letisztítás
Arctisztításkor a bőrfelszínről eltávolítjuk a szennyeződéseket (porszemcséket, baktériumokat, elhalt hámréteget, zsírokat, izzadságcseppeket). Az arctisztítás nemcsak azoknak fontos, akik sminkelik magukat, hiszen a bőr természetes izzadása, zsírképződése, a környezet káros, szennyező hatása mindenkit érint. A por és az egyéb szennyeződés lerakódik a bőrön, beivódik a pórusokba, ezért legalább egyszer egy nap egy alapos tisztítást megérdemel a bőr. A letisztításhoz arctejet, peelinget, tonikot használunk.
Gőzölés
A tisztítást megelőző művelet. Fontos az arcbőr felpuhítása, mert tökéletes eredményt csak akkor érhetünk el a tisztítás során, ha a bőrt kellő mértékben felpuhítottuk, ennek érdekében speciális puhító, pórusmegnyitó pakolással egészítjük ki a gőzölés folyamatát.
Tisztítás
A meglévő faggyú dugaszok – szaknyelven komedók, aknék, eltávolítása.
Fertőtlenítés
Antiszeptikus-alkoholmentes lotionnal áttöröljük a kitisztított bőrt, majd egy speciális készülékkel, vioval tovább kezeljük az arcbőrt. A vio fertőtlenítő hatása mellett, anyagcsere fokozó, szárító, összehúzó hatású, illetve csökkenti a faggyúmirigyek működését.
Tápanyagbevitel
A leghatásosabb eljárást, az ultrahanggal való hatóanyag bevitelt használjuk. Egyaránt a bőrbe juttatja a zsíros és vizes fázisú anyagokat is. Tápláló anyagokként ampullákat juttatunk a bőr mélyebb rétegeibe.
Pakolás
A kitágult pórusokat egy speciális összehúzó hatású pakolással szüntetjük meg. A pakolás 20 perc alatt fejti ki hatását, miközben megnyugtatja a kipirosodott bőrt. Ha erősen irritált a bőr, további nyugtató borogatást alkalmazunk a szép és nyugodt bőrkép elérésének érdekében.
Otthoni bőrápolási tanácsok
A bőrt reggel és este professzionális kozmetikai készítménnyel tisztítsák le, ami lehet tej, gél, vagy hab állagú. Ezt követően használjanak a bőrtípusnak megfelelő tonikot, amely a maradék szennyeződést eltávolítja, továbbá visszaállítja a bőr hidro-lipid burkát ami a bőr védelmi „vonala”.
Mindig a napszaknak és bőrtípusnak megfelelő, szakember által ajánlott, illetve jóváhagyott antibakteriális és hidratáló hatású krémet, emulziót használjanak. Veszélyes „játék” csak „úgy” valamit használni, ugyanis sok esetben ezzel többet ártunk problémás bőrünknek mint hinnénk!
Fordítsunk nagy figyelmet a tisztaságra, a kéz mosására, fertőtlenítésére!
Minden nap tiszta törölközőt használjunk az arcukra!
Párnahuzatunkat gyakrabban cseréljük a megszokottnál!
Ha úgy érezzük, hogy minden fontos lépést megtettünk és betartottunk bőrünk egészségének érdekében, még sajnos így is előfordulhatnak arcunkon gyulladt, fájó és feszülő aknék.
Az akne kialakulásához hozzájáruló tényezők a következők lehetnek:
- helytelen kozmetikumok használata,
- fűszeres, sós, zsíros ételek, olajos magvak, csokoládé, sajt, füstölt ételek fogyasztása,
- gyógyszerek mellékhatásai,
- piszkos, füstös, levegőtlen helyiségben való tartózkodás,
- foggyulladás, fogszuvasodás, fogínygyulladás,
- petefészek gyulladás,
- mandulagyulladás,
- stressz,
- gyomor és bélrendellenességek,
- székrekedés,
- vitaminhiány,
- hím jellegű hormonok túltermelődése,
- vegyszerekkel való munka.
Jelenleg nincs olyan az FDA által elfogadott gyógyszer vagy termék, mely az akne okait gyógyítaná, mert szinte mindegyik helyi alkalmazásra született, vagyis csak a pattanások nyilvánvaló klinikai megjelenéseit kezelik. Nagyon kevés szer segíti a faggyúmirigyek kiválasztódását, az akne kezelésére alkalmazott egyéb gyógyszerek széles spektrumú antibiotikumokra szűkülnek, melyek válogatás nélkül ölik az akne-val összekapcsolható baktériumokat. Az enyhén kifejlődött formáit sikeresen lehet kezelni. A korai és következetes beavatkozás a későbbi következményeket (akne-heg) is megelőzheti.
Ügyelnünk kell a higiéniára! Soha ne nyomkodjuk pattanásaikat! Ha nem akarjuk, hogy sebekkel és festékfoltokkal legyen tele a bőrünk, szokjuk le a kaparászásról!
Figyeljünk oda a minőségi táplálkozásra. Nagy mennyiségben fogyasszunk rostokban gazdag gyümölcsöt, zöldségeket és elegendő folyadékot. Tartózkodjunk sokat a friss, tiszta levegőn, sportoljunk, mozogjunk az anyagcsere folyamatok jó működésének érdekében!